Ürün Kodu: MPK107
Stok Durumu: Tükendi
330,40 TL

ATMEL Programlayıcılar: Atmel AVR Fuse Bit Düzeltici ve Programlayıcı (PROM)

Atmel AVR Fuse Bit Düzeltici ve Programlayıcı (PROM)

Atmel AVR  Fuse Bit Düzeltici  ve Programlayıcı (PROM)
 
Programlama:

Üzerine takılan AVR 'nin programlandığı programlama kartıdır. Programlamanın yanısıra bu kart, Sigorta (Fuse) bitleri hatalı progtramlandığı için kilitlenen entegreleri fabrika ayarına geri döndürmek için de kullanılır. Prom üzerinde    8,  20, 28 ve 40 pin’li PDIP tipi AVR'lerin yerleştirilebileceği soketler yer alır. Ayrıca Egonomik programlama yapmak için 48 pinli bir adet Zif soket bulunur.

·    Programlama modülü üzerinde yerleşik programlayıcı devresi vardır. PROM üzerine takılan bir AVR’in Programlaması PC’nin USB port’undan  gönderilen verilerle yapılır.

·    PROM  üzerinde bulunan 5 adet 2x5 header pin konektör vasıtasıyla diğer uygulama  devrelerine bağlantı yapılır. 
 ·  Program geliştirirken pin bağlantısında esneklik sağlamak amacıyla 1x10 sıralı header soketler de bulunmaktadır. 2’li ve 4’lü bağlantı kabloları aracılığı ile PROM’un bir portunun istenilen pini uygulama modülü üzerindeki istenilen bir pine bağlanabilir. 

·    Her port konektörü üzerinde bulunan 10 pinden 2’si diğer modüle gerilim sağlamak için, geriye kalan 8 pin de bir port’taki data pin’leridir.

·    Sisteme güç girişi PROM modülü üzerinden yapılır. Diğer modüllere 10’lu veya 2’li veri kabloları ile taşınabilir.
 
Fuse (Sigorta) Biti Düzeltme:
Atmel AVR Mikrodenetleyicilerinin özelliğinden dolayı, entegre konfigürasyonu program içerisinde ayrıca bir satırda yer almaz. Dolayısıyla hazırlanan programın özelliğine göre sigorta bitleri (fuse bit) ayrıca program gibi entegreye yazdırılır. Bu yazdırma esnasında uygun olmayan bir sigorta biti değeri seçilmişse entegre yeniden yazılamaz duruma gelebilir. Bu da entegrenin tekrar kullanılamaması anlamı taşımaktadır. Böyle bir programlama neticesinde kilitlenen AVR entegre, yüksek voltajlı bir programlama yapılarak fabrika değerlerine geri döndürülebilir. PROM kart bahsedilen yüksek voltajlı programlama özelliğine de sahiptir. Bu özellik, bu kartın en büyük avantajıdır. Kısaca bozulduğunu sandığınız entegrenizi PROM kart ile fabrika ayarlarına geri döndürerek kullanabilirsiniz.
 
PROM paketine Dahil Olanlar:
 1 adet Attiny2313 entegresi

 1 Adet USB programlayıcı kablosu

 1 Adet kullanım kılavuzu ve uygulamalar kitabı

 1 Adet Atmel AVR Programlama (Attiny2313) kitabı

 1 Adet CD
 
CD içeriği

·         ATMEL AVR ile ilgili gerekli (lisans gerektirmeyen) yazılımlar.

·         AVR Programlama yazılımları.

·         Hizmet programları.

·         Örnek programlar.

·         Veri katalogları.

·         AVR  Projeleri.